Apple Yeni Nesil iMaclerde Radikal Tasarım ve Donanım Değişikliği Planlıyor

Bloomberg.com’un haberine göre Apple, Intel işlemcilerden kendi silikon işlemcilerine geçişin bir parçası olarak yeni nesil iMaclerde köklü değişikliklere gidiyor. Şirket ayrı zamanda Pro Dispax XDR’a alternatif ucuz bir monitör üretmeyi planlıyor.

Yeni modeller Pro Display XDR mönitöre benzer bir görünüme kavuşacak. Kenar çerçeveler ve alt kısımdaki büyük metal çene küçültülerek ekran/kasa oranında artış yaşanacak. Ayrıca alışık olduğumuz kavisli arka kısıma veda ederek düz bir tasarımla karşılacağız. Son olarak ARM tabanlı Apple’ın kendi silikon işlemcileri Intel işlemcilerin yerine geçerek yüksek bir performas artışı bekleniyor. Apple, bu yılın sonlarında mevcut 21.5 inç ve 27 inç modellerin yerini alacak iki versiyonu (kod adları J456 ve J457) piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yeniden canlanan Mac masaüstü çabalarının bir parçası olarak Apple, Pro Display XDR ile birlikte satmak için daha düşük fiyatlı bir harici monitör geliştirmeye başladı. Daha ucuz monitör, profesyonel kullanımdan daha çok tüketici için tasarlanmış bir ekrana sahip olacak ve en üst düzey teklifin parlaklık ve kontrast oranına sahip olmayacaktı. Apple en son 2011’de Thunderbolt Display adlı tüketici sınıfı bir monitörü piyasa sürmesine karşın 2016’da üretim durdurulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir