Windows 365 ile Artık Tarayıcı Üzerinden Windows Kullanabileceğiz

Microsoft CEO’su Satya Nadella Microsoft News üzerinde yayınlanan haberde şöyle bir açıklama yaptı: Windows 365 ile yeni bir kategori oluşturuyoruz, Cloud PC. Paylaşılan verilere göre Windows 365 sistemi kullanıcılara herhangi bir cihazda bulunan internet tarayıcısı üzerinden Windows kullanımına olanak sağlayacak. Bu sistem sayesinde özellikle M1 işlemcili Apple Mac bilgisayarlarına Windows da kurma ihtiyacı olan kişilere yarayacak olsa da Microsoft hedef olarak bireysel kullanıcılar yerine iş dünyasını hedeflemiş durumda.

Windows 365 tarayıcı üzerinde çalışırken

Sistem Özellikleri Neler?

Sızıntılara göre henüz bir fiyat bilgisi bilgisi bildirilmeyen Windows 365 hizmeti 2 Ağustos’ta ücretli abonelik ile satışa sunulacak. 12 farklı konfigürasyona sahip olması beklenen sistemde başlangıç paketi tek çekirdek işlemci, 2GB RAM ve 64GB depolama içerecek. En gelişmiş konfigürasyondaysa ise 8 çekirdek işlemci, 32GB RAM ve 512gb depolamanın sunulması bekleniliyor. Ayrıca Azure Virtual Desktop ile brilikte 2 farklı Enterprise ve Bussines sürümlerine sahip olacak.

The Verge editörü Tom Warren, kişisel Twitter hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda Xbox oyun konsollarına yeni gelen Chromium tabanlı Microsoft Edge üzerinde Windows 365’i çalıştırarak konsol üzerinde Windows kullandığı kısa bir video da paylaştı.

Windows 365 yönetim

Kaynak 1: theverge.com

Kaynak 2: news.microsoft.com

Kaynak 3: microsoft.com

Kaynak 4: Tom Warren

One thought on “Windows 365 ile Artık Tarayıcı Üzerinden Windows Kullanabileceğiz

  • 21 Temmuz 2021 tarihinde, saat 14:53
    Permalink

    Güzel paylaşım kardeşim ellerine sağlık 👍🏼

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir