Yeni iPad Mini, USB Type-C ve A15 İşlemci ile Geliyor

Apple’ın bu yılın sonunda duyurması beklenilen J310 kodlu yeni iPad mini, yapılan iddialara göre hem tasarım hem de bazı özelliklerle büyük değişiklikler geçirmesi bekleniliyor.

Aktarılan bilgilere göre yeni iPad Mini, yeni nesil iPhonelar ile birlikte 5nm işlem sürecinden geçmiş A15 bionic işlemciyi içerecek. Ayrıca Apple diğer iPad modelleri için de daha performanslı A15X işlemcisi üzerinde çalışıyor. iPad Pro modellerinin artık Mac serisi bilgisayarlarda kullanılan M işlemcilerle geldiğini düşünürsek A15X karşımıza yeni iPad Air ile çıkabilir.

Bir diğer büyük değişiklik ise yeni iPad Mini, Pro ve Air serisi gibi Lightning bağlantı yerine USB C ile gelecek. Apple’ın artık Lightning dayatmasını yavaş yavaş bıraktığını düşünürsek gelecekte gelecek iPhone modelleri elbet bir gün evrensel C tipi USB standartlarıyla gelecek. Ayrıca diğer modeller gibi Mini serisi de artık manyetik akıllı bağlantıya kavuşacak ve klavye gibi aksesuarlar kullanılabilecek olacak.

Tasarım konusunda daha büyük ekran ve çok daha ince çerçeve ile modern bir görünüme kavuşacak. Yeni iPad Mini’nin 8.5-9 inchkilk bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Kaynak: 9to5mac.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir